Přepnout na stomatologii

Mezoterapie

Nejlepší Dermatologie v Praze

Online Objednání
Poslat dotaz

Mezoterapie – oblíbená nechirurgická metoda zpevnění obličeje

Mezoterapie je nejefektivnější nechirurgická metoda založená na aplikování aktivních preparátů pomocí intradermálních injekcí přímo do problematické oblasti. Mezoterapeutické „koktejly“ mohou obsahovat aminokyseliny, koenzymy, mikroelementy, lipolytické a cévní preparáty, léčebné extrakty či homeopatické výtažky, které se v malých dávkách aplikují do dermy pomocí tenkých krátkých jehel. Při mezoterapeutickém působení probíhá v podkožní vrstvě specifické „mikro-poranění“, v jehož důsledku se zvyšuje prokrvení, aktivují se metabolické procesy a spouští se mechanismus obnovy buněk. Preparáty jsou aplikovány injekčně do hloubky 1,5-6 mm, díky čemuž je mezoterapie prakticky bezbolestná (pro zvláště citlivé oblasti se používá místní či povrchová anestezie) a netraumatická. Z těchto důvodů je v dermatologii mezi pacienty velmi oblíbená.

Jak mezoterapie probíhá?

Preparáty pro mezoterapii vyrábějí vědecko-výzkumná kosmetologická centra Francie, Itálie, Španělska a Švýcarska. „Koktejly“ se připravují individuálně pro každého pacienta, jejich složení závisí na konkrétních cílech a požadovaném konečném výsledku. Pro plnohodnotné fungování kůže se používají aminokyseliny a komplex vitamínů; pro prevenci stárnutí – hyaluronová kyselina; omlazující efekt mají mikroelementy, které vyloučí toxiny, zlepší barvu pleti a modelují kontury obličeje; buněčné extrakty pozastavují proces stárnutí. K léčbě celulitidy se užívají drenážní prostředky a preparáty tonizující a zpevňující pokožku, ale i prostředky stimulující spalování tuků. Mezoterapie se vhodně doplňuje s přístrojovými procedurami, anticelulitidními programy, masáží a zábaly z vodních řas.

Omlazující efekt mají mikroelementy, které vyloučí toxiny, zlepší barvu pleti a modelují kontury obličeje; buněčné extrakty pozastavují proces stárnutí.

Kdy je vhodné sáhnout k mezoterapii:

– Mimické vrásky
– Změny na pokožce obličeje,
krku a dekoltu spojené
se stárnutím

– Jizvy, strie
– Příprava a (nebo)
rehabilitace po
chirurgické operaci

– Hyperpigmentace
– Akné
– Mastná pleť
– Rozšířené cévky,
poruchy pigmentace

– Vypadávání vlasů, lupy
– Prevence stárnutí;