Přepnout na stomatologii

Léčení hyperhidrózy

Nejlepší Dermatologie v Praze

Online Objednání
Poslat dotaz

Léčení hyperhidrózy – stop nadměrnému pocení

Máte dost nadměrného pocení? Navštivte naší dermatologickou ordinaci na Praze 3 a využijte naši spolehlivou metodu léčení hyperhidrózy. Normální vylučování potu je vylučování vodního roztoku se solemi a organickými látkami (tj. potu) potními žlázami v množství přirozeném pro organismus.
Jedná se vlastně o proces termoregulace organismu, například při zvýšení teploty vzduchu či během intenzivní fyzické zátěže nebo jako reakce na psychogenetické faktory při stresu. Termín hyperhidróza v medicíně označuje patologický stav charakterizovaný nadměrným vylučováním potních žláz.
Léčení hyperhidrózy je směřováno na snížení přebytečného vylučování potu v podpaží, na dlaních a chodidlech – v hlavních problematických oblastech.

Jak procedura léčby nadměrného pocení probíhá?

Léčba spočívá v blokování nervového impulzu po nervových vláknech, která vedou přímo k potním žlázám. Nervová vlákna předávají signál buňkám žláz, aby byl nastartován proces produkce sekretu a následně, pokud se nervový systém nachází ve stavu hyperaktivity, dochází k zesílenému vylučování potu.
Signál vedoucí po nervových vláknech je zastavován pomocí injekcí speciálního toxinu, který má schopnost blokovat přenos nervového impulzu. Preparát se aplikuje pod kůži v oblasti lokalizace potních žláz s pomocí speciální injekce s tenkou a krátkou jehlou. Místa vpichu jsou předem určena za pomoci biochemické reakce, jsou to místa nejsilnějších projevů hyperhidrózy. Tímto způsobem se zvýšené pocení přerušuje na dobu mezi 6 a 8 měsíci. Při znovuobjevení symptomů onemocnění se doporučuje proceduru zopakovat.

Zajímá vás tato metoda? Podívejte se ještě na další zkrášlující postupy, které vám můžeme nabídnout, jako například plazmolifting, biorevitalizace, vyhlazení pleti, laserová epilace a spousta dalších.