Přepnout na stomatologii

Odstranění znamének laserem

Nejlepší Dermatologie v Praze

Online Objednání
Poslat dotaz

Odstranění znamének laserem – zbavte se posledních vad na kráse

Odstranění znamének laserem je moderní nechirurgická metoda, jde o odstranění znamének pomocí CO2 laseru. Na naší klinice používáme nejmodernější laserové vybavení, konkrétně lasery italské firmy Deka – jednoho z předních světových výrobců laserů. Princip fungování je založen na koagulaci (odpaření) bílkovin kůže. Laser umožňuje odstranit znaménka na jakémkoliv místě na těle: na nose, krku, zádech, obličeji, rukách, břiše, pohlavních orgánech, v podpaží atd., díky tomu, že jde o šetrný zákrok a předchází vzniku nevzhledných jizev. Pacient je chráněn před vznikem možného zanícení a virové infekce, neboť nedochází k přímému kontaktu přístroje s krví. Laserový paprsek také zabraňuje krvácení díky koagulační schopnosti laseru vypalovat tkáň a stimulovat rychlé hojení kůže. Procedura netrvá dlouho, na jedno znaménko postačí pouze 1-2 minuty ošetření. Obdobným postupem dokážeme opravovat i další nedokonalosti pokožky. Můžete podstoupit i laserové vyhlazení pokožky, odstranění jizev, laserové epilace atd.

Specifika prováděné procedury

Před odstraněním znamének všichni pacienti na naší klinice procházejí procedurou dermatoskopie. Díky tomuto vyšetření je možné odhalit a diagnostikovat melanom (zhoubný nádor kůže) či bazaliom v raném stádiu rozvoje, v takovém případě totiž jde o zásadní kontraindikaci odstranění znamének.

Doporučení po odstranění znamének:

 • je třeba vyhnout se nanášení krémů či jiné kosmetiky na ranku;
 • po vymizení névu se na jeho místě vytvoří nová kůže, kterou je třeba chránit před působením slunečních paprsků;
 • během pobytu na slunci je třeba na místo odstraněného znaménka nanášet opalovací krém.

Co je dobré před procedurou vědět

Přednosti použití laseru:

 • procedura trvá jen krátce;
 • miniinvazivní metoda bez vzniku jizev;
 • minimální riziko zánětu;
 • bez krvácení;
 • kůži není třeba předem speciálně ošetřovat.

Kontraindikace odstranění znamének laserem:

 • zhoršení chronických onemocnění;
 • zánět kůže v oblasti předpokládaného zákroku;
 • onemocnění srdečně cévního systému;
 • onkologická onemocnění.

Jsou všechny novotvary neškodné?

Znaménka jsou sama o sobě nezhoubná, ale není vyloučeno, že se promění ve zhoubné útvary. Bradavice, papilomy a špičatá kondylomata je třeba odstraňovat, protože jsou způsobené HPV viry, které se přenášejí přímým kontaktem kůže. To vede jednak k riziku rozšíření novotvarů na další místa na těle, jednak k hrozbě nakažení jiných lidí.
Určit typ novotvaru bývá pro pacienta složité. Zatvrdlina na chodidle může být bradavice, ale menší černé znaménko – melanom. Proto je důležité absolvovat lékařské vyšetření. Před odstraněním jakéhokoliv novotvaru se provádí histologie, aby byly vyloučeny zhoubné procesy.

Jaké má výhody laserové odstranění kožních novotvarů?

Nezůstávají po něm jizvy ani jiné stopy
Laser má antimikrobiální působení
Vše je bezbolestné (s místním umrtvením)
Rychlá rehabilitace (hojení ošetřeného místa trvá 10 – 14 dní)
Po výkonu nedochází k problémům s pigmentací